Cvičení pro Vaše záda

Podzim 2020

Cvičení pod vedením fyzioterapeuta je zaměřeno na protažení zkrácených a posílení oslabených svalů, nácvik správného dýchání, sedu a stoje. Část lekcí je zaměřena na cvičení s overballem (malý míč). Cvičíme při relaxační hudbě a menším počtu osob. Overball je malý míč, který se dá použít aktivně při posilování a protahování, ale také pasivně při polohování správného sedu v práci, v autě či v autobusu při delších cestách. V některých případech při bolestech krční páteře ho lze využít i místo polštáře.

Cvičení je vhodné

  • jako kompenzace sedavého či jednostranného zaměstnání, činností či sportu nejen při počínajících bolestech zad a kloubů, ale již jako prevence.
  • pro žáky a studenty s vadným držením těla (od 12ti let nebo po dohodě i mladší)
  • pro maminky na mateřské (až po šestinedělí) k posílení pánevního dna a obnovení správných pohybových stereotypů a tím i správného postavení páteře

Cvičení není vhodné

  • pro těhotné ženy, dekompenzované kardiaky a podobně. Pokud trpíte nějakou chronickou chorobou nebo jste měli vážný úraz, poraďte se o vhodnosti s lékařem.

Cvičení pro vaše záda se koná:

Vždy v úterý 22. 9. – 15. 12. 2020
v 19.00 – 20.00 hodin
v ZŠ Vodičkova 22, Praha 1

(17. 11. se cvičení nekoná)

Cena:

Cvičení probíhá formou kurzu. Vzhledem k omezenému počtu osob je nutná rezervace na tel. č. 775 649 975 a zaplacení zálohy 700,- Kč do 15. 9. 2020. Kurz má 12 lekcí, cena kurzu je 1560,- Kč

Zmeškané lekce nelze nahradit, ale můžete místo sebe poslat náhradníka.
Plánované absence (dovolené apod.) oznamte při placení zálohy, bude vám odečtena poměrná částka z kurzovného.

Domluvte si lekci na zkoušku na tel. 775 649 975.