Masáže

Hluboká tlaková masáž

Je zaměřena především na odstranění svalových spazmů (zvýšené napětí svalů nebo jejich částí v klidovém režimu) a na odstranění napětí zkrácených svalů a na jejich protažení.
Tato masáž je vhodná pro zdravé jedince, kteří jsou vystaveni nadměrné, jednostranné, nebo jinak nevyážené zátěži. Jedná se nejen o zátěž fyzickou, ale i psychickou, proto jsou četnými zákazníky jak manažeři, tak i sportovci, zvláště ti, kteří jsou zaměřeni výkonnostně.

Klasická a rekondiční masáž

Uvolňuje napětí vzniklé jednostrannou zátěží, fyzickou námahou, stresem apod. Používají se obyčejné nebo speciální regenerační oleje, které podporují fyzickou i psychickou relaxaci.

Sportovní masáž

Je vhodná pro sportovce před i po výkonu. Provádí se přípravná prokrvující nebo uvolňující po výkonu.

Lymfatická masáž

Napomáhá obnovení toku lymfy, vhodná při otocích, křečových žilách, celulitidě a jako detoxifikace organismu.

Masáž proti celulitidě a formování postavy

Tato masáž je intenzivnější než masáž lymfatická, proto se nedoporučuje při křečových žilách. Cíleně působí na stehna a hýždě, zvláště na místa nejvíce postižená celulitidou. Je dobré podstoupit kúru 6-12 masáží 1-3krát týdně. Pokud se tedy rozhodnete se tomuto problému věnovat, doporučuji současně úpravu životosprávy, tzn. pitný a pohybový režim a úpravu stravy. Ne nic drastického, prostě jen zvýšit pozornost na všech frontách. Pouze tak dosáhnete trvalých výsledků.

Měkké techniky

Měkké techniky, silikonové baňky nebo pružný míček s tupými bodlinkami se používají k uvolnění kůže a podkoží při bolestivých reflexních změnách, které vyvolávají nepříjemné pocity. Tato masáž je hlubší a cílenější a předchází vážným obtížím.

Dornova metoda

Šetrná a zároveň efektivní metoda, při které jsou klouby a obratle uváděny do normální polohy.

Breussova masáž

Je prováděna při Dornově metodě, jemně uvolňuje páteř před ošetřením.

Medová masáž

Má místní detoxikační a silně uvolňující účinek. Je vhodná při fyzické i psychické únavě a při bolestech zad či kloubů.

Kineziotaping

Využívá nalepování elastických pásek a zvyšuje ozdravné procesy svalového a kosterního systému.

Lymfotaping

Je technika podporující dlouhodobě lymfatický systém. Urychluje regeneraci po úrazech a operacích, podporuje imunitní systém a odbourání lymfatických otoků. Při této metodě používáme pružnou kineziopásku.

Ušní akupunktura

patří mezi nejpodrobněji rozpracované tzv. mikrosystémy těla nejenom v tradiční čínské medicíně; existuje i evropská škola ušní akupunktury. Obě školy vychází z potvrzené a experimentálně ověřené zkušenosti, že se na ušním boltci symbolicky promítá obraz lidského těla. Stimulace určitých bodů na uchu může příznivě ovlivnit funkci tělesných orgánů v smyslu regenerace, zmírnit akutní bolestivé stavy či psychické napětí. Diagnostika se provádí pomocí mechanické nebo elektrické sondy, stimulace pak sondou nebo drobnými náplastmi s vakáriovými semínky, pomocí kterých si klient sám ještě několik dní po nalepení provádí stimulaci akupunkturních bodů několikrát denně.

Reflexologie ruky

Na ruce je podobně jako na chodidle mapa reflexních zón. Díky nim múžeme vyladit a zharmonizovat organismus. Metoda se používá jako doplňková při jiných masážích, a také ji může provádět klient sám mezi jednotlivými masážemi jako ,,domácí úkol“ 🙂

Aromaterapie

Má nejen silné fyzické, emocionální a duševní účinky, ale také způsobuje relaxační a regenerační zážitek. Ovlivňuje celou řadu funkcí nervového, oběhového, lymfatického, imunitního a pohybového systému. Metoda se používá především jako doplňková při jiných masážích.

Svíčkování

Tělové a ušní svíce přinášejí úlevu při bolesti, otocích, zánětech, psychických potížích atd. Při svíčkování se využívá tepelného efektu, působení éterických a bylinných esencí a komínkového efektu — podtlaku.

Harmonizační čakrové svíce pomáhají uvolnit energetické bloky v čakrách — energetických centrech těla a napomáhají obnovení volného toku energie v našem těle.

Poradenství

Prevence poruch hybného systému, nácvik správného dýchání, sedu a stoje, posilování oslabených a protahování zkrácených svalů, rekondiční cviky vhodné pro přetěžovaný pohybový aparát ZDARMA jako BONUS k masáži.